Aga Magiera,
Cert. ACN

W tym miejscu znajdziesz gotowe protokoły dietetyczne dopasowane do najczęściej zgłaszanych problemów.

Pamiętaj, że są to wersje diet przygotowane z myślą o “prostym przypadku” bez chorób współistniejących.  Jeśli przypadek Twojego psa jest bardziej złożony rozważ indywidualną konsultację.

 

Zbilansowane diety monoproteinowe

Jako dietetyk i fitoterapeutka kliniczna specjalizująca się w żywieniu psów chorujących, postanowiłam udostępnić Wam gotowe rozwiązania dla psów z alergiami lub nietolerancjami.

W tej kategorii znajdziesz receptury pozwalające żywić psa domowo, w zbilansowany sposób, z optymalnie dopasowanymi poziomami mikro i makro składników zgodnie z zaleceniami NRC.

Receptury te są przeznaczone dla psów zdrowych lub z alergiami czy nietolerancjami.  Są gotowe do pobrania. Przy wyborze płatności online materiały otrzymasz niezwłocznie.

Co odróżnia je od innych dostępnych w internecie przepisów?

 
 • Nawet diety monoproteinowe, mimo ograniczonej puli składników są w pełni zbilansowane. Wszystkie receptury, które wychodzą spod mojej ręki są optymalne i nie stwarzają zagrożenia niedoborów żywieniowych.

 • Przy tworzeniu każdej z receptur wykorzystuje metodę masy metabolicznej NRC dla określania celów żywieniowych.

  Receptury, które opierają się na “proporcjach” (80/10/10 oraz podobne) albo tylko na składnikach odżywczych w przeliczeniu na 1000 kcal, nie uwzględniają gęstości składników odżywczych. Co to oznacza?
  Że 17 kilogramowy bardzo aktywny pies, którego zapotrzebowanie kaloryczne oscyluje koło 1000kalorii oraz 30 kilogramowy senior, spędzający swoją emeryturę w zaciszu kominka, otrzymają dokładnie to samo!!
  A przecież zmniejszone zapotrzebowanie na kalorie nie zmniejsza zapotrzebowania na minerały i witaminy!

  Niby to wiemy, wie to na pewno każda kobieta, która kiedykolwiek próbowała się odchudzać.
  Jeśli głupio tniesz kalorie lub wchodzisz na radykalne diety, momentalnie skóra się wysusza i włosy lecą.
  Zdajemy sobie sprawę, że niskie kalorie grożą niedoborami i potrzeba pomocy dietetyka lub rozważnego samodzielnego planowania posiłków, by do tych niedoborów nie dopuścić.
  Jednak z jakiegoś dziwnego powodu w przypadku psów zapominamy o tej prostej zasadzie.
  Im mniej kcal zjada pies, tym bardziej gęsta odżywczo musi być receptura.

  Dlatego każdy mój przepis można nabyć w wariancie odpowiadającym aktywności Twojego psa.

Diety o obniżonej zawartości tłuszczu

Receptury, które znajdziesz tutaj są przemyślane pod kątem wrażliwych układów pokarmowych i łatwej strawności. Jest to kompletna i zbilansowana wersja diety, która może pozwolić uspokoić podrażniony czy przeciążony układ pokarmowy a także będzie odpowiednia dla psów źle reagujących na diety o niższej ilości węglowodanów lub diety o wyższej zawartości tłuszczu.

Każdy przepis jest dostępny w 4 wersjach, które pozwolą dopasować się do aktywności psa.  Te receptury są odpowiednie dla zdrowych dorosłych psów. Wprawdzie mamy tu obniżoną zawartość tłuszczu, ale to nie jest jeszcze przepis terapeutyczny i nie spełnia warunków, jakie dodatkowo uwzględniam przy ZAPALENIU TRZUSTKI, IBD, IBS czy innych formach stanów zapalnych w obrębie układu pokarmowego!

Inne rozwiązania żywieniowe

Receptury, które znajdziesz tutaj są przemyślane pod kątem specyficznych wymagań.
Przeczytaj dokładnie opis zanim zdecydujesz się na zakup.

Dołącz do newslettera!

Otrzymuj powiadomienia o nowych treściach i nowościach.

Zero spamu!  Tylko psie sprawki.